XXXI edycja Tertio Millennio Seminar on the Free Society 3–21 VII 2023

09.05.2023 Oferty

tertio_millennio_seminar_2023-1280.jpg

Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w XXXI edycji Tertio Millennio Seminar on the Free Society, która odbędzie się w dniach 3–21 lipca 2023 roku w Krakowie.

Program seminarium składa się z wykładów oraz warsztatów poświęconych analizie politycznych, społecznych i kulturalnych zjawisk towarzyszących współczesnej demokracji. Wykładowcami tegorocznej szkoły będą między innymi: George Weigel, Mary Eberstadt czy Russel Hittinger.

Seminarium nawiązuje do encykliki Jana Pawła II z 1991 r. Centesimus Annus, badającej trzy fundamenty „wolnego społeczeństwa”: demokratyczną politykę, wolną gospodarkę i żywą publiczną kulturę moralną. Czerpiąc z pełnej tradycji katolickiej nauki społecznej, seminarium podejmuje klasyczne tematy nauki społecznej Kościoła, rozważając jednocześnie wyzwania związane z naszymi obecnymi uwarunkowaniami m.in. kryzys moralny globalnego kapitalizmu, sekularyzacja i rodzina, wzrost znaczenia islamu w Europie, wolność religijna, ekumenizm, dialog międzyreligijny, bioetyka i „kultura życia”.

Uczestnictwo w Seminarium pozwala studentom pogłębić swoją wiedzę oraz daje możliwość podniesienia kompetencji językowych – w konferencji biorą udział studenci z Polski, Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Językiem wykładowym jest język angielski.

Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestników jest koszt dojazdu do Krakowa i powrotu.

O seminarium

na temat szkoły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie
www.seminar.tertio.pl

Termin rekrutacji mija 15 maja 2023 r.