XVIII Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej 18–26 XI 2023

08.11.2023 Wystawy, koncerty
Data: 18 - 26.11.2023
Miejsce wydarzenia: Kościół Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie ul. Meissnera 20; Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz, ul. Półłanki 100, Biblioteka Główna UPJPII ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków; Kościół pw. Miłosierdzia-Bożego w Krakowie-Prokocimiu ul. J. Kurczaba 5; Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej ul. Podzamcze 8, Kraków; Kościół Garnizonowy pw. Św. Agnieszki w Krakowie ul. Dietla 30; Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, os. Kalinowe 5; Parafia Zesłania Ducha Świętego w Krakowie (os. Ruczaj) ul. Stanisława Odry-Rostworowskiego 13; Kościół pw. św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela parafii pw. Najświętszego Salwatora) w Krakowie, ul. T. Kościuszki 88; Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie ul. Totus Tuus 34; Kościół Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu ul. Rynek 34; Bazylika archikatedralna Św. Stanisława i Św. Wacława w Krakowie, ul. Wawel 3; Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie

dni_muzyki_koscielnej_2023-1280a.png

Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej to coroczne Święto Muzyki Kościelnej, które odbywa się już od 18 lat w Archidiecezji Krakowskiej wokół wspomnienia św. Cecylii. Organizowane jest równocześnie przez Instytut Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Archidiecezjalną Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ks. kard. Franciszka Macharskiego oraz Komisję Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej. Jest to jedyne takie wydarzenie, które łączy wszystkie instytucje zajmujące się kształceniem muzyków kościelnych w Archidiecezji Krakowskiej.

W tygodniu między 18 a 26 listopada 2023 r. odbędą się koncerty organowe, chóralne i kameralne w różnych kościołach naszej Archidiecezji. Bardzo ważnym wydarzeniem Dni jest zawsze Międzynarodowa Konferencja Naukowa, dofinansowana przez program „Doskonała Nauka”. Tematem tegorocznej konferencji jest „Edukacja muzyczna w służbie Kościołowi”, podczas której prelegenci z Polski,  Włoch, Niemiec, Słowenii i Stanów Zjednoczonych podzielą się swoimi refleksjami i doświadczeniami środowisk muzyki kościelnej, skąd pochodzą. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert organowy w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Prokocimiu, gdzie wystąpią Dalibor Miklavcic ze Słowenii oraz Jacob Benda ze Stanów Zjednoczonych.

Bardzo ważnym punktem Dni Muzyki Kościelnej jest dzień skupienia dla wszystkich organistów naszej Archidiecezji. Podczas Mszy św., którą odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz, będziemy w tym roku szczególnie dziękować za 25 lat Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ks. kard. F. Macharskiego.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Program XVIII Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej 18–26 XI 2023