Wspólnota akademicka UPJPII z modlitwą zawierzenia na Jasnej Górze 17 III 2024

18.03.2024 Komunikaty

wspolnota_akademicka_upjpii_na_jasnej_gorze_17_iii_2024-1280.jpg

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała zawierzył uczelnię, jej Wielkiego Kanclerza, władze, pracowników, studentów i doktorantów opiece Maryi.

W słowach modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego JM Rektor UPJPII, ks. prof. Robert Tyrała zwrócił się do Matki Najświętszej w imieniu całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:

„Maryjo, Matko nasza, tak bardzo nasza Ojczyzna potrzebuje daru jedności i współpracy nas wszystkich. Naucz nas Matko wzajemnie się słuchać i rozmawiać ze sobą. My jako naród o chrześcijańskich korzeniach mamy wszak wpisane w nasze duchowe DNA troskę o człowieka i jego rozwój. Mamy niejako zapisaną w sercu troskę o życie każdego poczętego dziecka, opiekę nad starszymi i chorymi. (…) Modlimy się o pokój w bliskiej nam Ukrainie, w Ziemi Świętej i Haiti, i tylu innych miejscach konfliktów zbrojnych, które wynikają z egoizmu, nienawiści i chęci dominacji. Prosimy o dar pokoju dla świata (…)” – mówił dalej Rektor.

Rektor prosił o natchnienia Ducha Bożego w czasie wyborów władz rektorskich dla dobra naszych uczelni wyższych. Prosił też o wstawiennictwo św. Jadwigi Królowej w 650. rocznicę urodzin odnowicielki akademickiego życia w Polsce, którą w tym roku obchodzimy.

Apel Jasnogórski zakończyło pobłogosławienie przez bp. Andrzeja Przybylskiego przedstawicieli UPJPII, a także łączących się duchowo w tej godzinie oraz wszystkich uczestniczących w modlitwie apelowej.

By uczestniczyć we wspólnej modlitwie, wraz z Rektorem UPJPII na Jasną Górę przybyli: dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, prorektor ds. studenckich i dydaktyki; ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor ds. polityki kadrowej i promocji; ks. prof. dr hab. Tomasz Rozkrut, prorektor ds. nauki oraz dyrektor Szkoły Doktorskiej; o. Fidelis Maciołek, kanclerz UPJPII; ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego; ks. prof. dr hab. Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego; ks. prof. dr hab. Jacek Urban, dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego; ks. dr hab. Sławomir Soczyński, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin, kierownik Katedry Komunikacji Społecznej i Promocji Idei IDMiKS, ponadto pracownicy administracji, studenci i przyjaciele UPJPII.

Wspólnota Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie bardzo dziękuje ojcu generałowi Zakonu Paulinów na Jasnej Górze o. Arnoldowi Chrapkowskiemu za wieloletnią życzliwości i niezwykle serdeczne goszczenie przedstawicieli Uczelni w murach jasnogórskiego sanktuarium.