V Internetowe Warsztaty Filozoficzne dla Młodzieży

14.12.2017 Komunikaty

Drodzy Uczniowie, podczas tegorocznych Warsztatów Filozoficznych zapraszamy Was do wspólnej wspinaczki na ramiona olbrzymów myśli filozoficznej. W oparciu o ich dzieła postaramy się przybliżyć do własnej odpowiedzi na nurtujące nas ważne pytania.

W drugim semestrze roku akademickiego 2017/2018 Wydział Filozoficzny UPJPII już po raz piąty organizuje interdyscyplinarne warsztaty filozoficzne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która chce poznać nowe, często nieznane oblicza i zastosowania filozofii. Warsztaty posłużą wzbogaceniu wiedzy i poszerzeniu horyzontów uczestników, a zatem mogą stanowić cenne uzupełnienie zajęć szkolnych oraz istotną pomoc w przygotowaniu do egzaminów maturalnych. Ponadto, warsztaty będą okazją do zapoznania się ze środowiskiem akademickim. Ich celem jest uświadomienie, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Warsztaty odbywają się w internecie za pomocą platformy e-learningowej, dlatego zapraszamy uczniów z całej Polski. Możecie wziąć w nich udział w najbardziej dogodnej dla Was porze dnia, platforma edukacyjna jest dostępna przez cały czas. Warsztatom towarzyszy konkurs. Nagrodą główną dla osób, które najlepiej rozwiążą zadania konkursowe są indeksy na studia licencjackie na kierunku Filozofia na Wydziale Filozoficznym UPJPII. Dla zwycięzcy przewidziano dodatkowo, w przypadku podjęcia studiów w roku zdania matury, stypendium na pierwszym roku filozofii na Wydziale Filozoficznym UPJPII w wysokości 500 zł miesięcznie. Dla osoby, która zajmie drugie miejsce, przewidziano analogiczne stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie, a w przypadku trzeciego miejsca – 100 zł. Pulę nagród uzupełniają nagrody rzeczowe i książkowe. Szczegóły w pliku „regulamin”. Wszystkim uczestnikom wydane będą zaświadczenia potwierdzające udział w konkursie. Stosowne zaświadczenie otrzymają także nauczyciele-koordynatorzy warsztatów w danej placówce. Dla szkoły, z której młodzież zbierze łącznie największą liczbę punktów, przewidziana jest nagroda w postaci cennych publikacji edukacyjnych dla szkolnej biblioteki (wybieranych w porozumieniu ze szkołą).

więcej informacji tutaj