Tutoring na UPJPII w roku akademickim 2023/2024

25.09.2023 Oferty

tutoring_certyfikat_-_1280a.png

Zapraszamy do uczestnictwa w kursie tutoringu w roku akademickim 2023/2024.

30 maja 2019 r. – dzięki inicjatywie zapoczątkowanej na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie uzyskał certyfikat Collegium Wratislaviense pozwalający na prowadzenie zajęć z zakresu tutoringu akademickiego.

tutoring_certyfikat_-_800.png

Czym jest tutoring?
To innowacyjna metoda edukacji spersonalizowanej, zmierzająca do rozwijania kreatywności i samodzielnego myślenia dzięki relacji mistrz–uczeń. Praktykowana jest na renomowanych uniwersytetach brytyjskich i amerykańskich (Oxford, Cambridge, Berkley), a jej elementów na gruncie polskim można doszukiwać się w założeniach edukacyjnych słynnego Collegium Nobilium.

Co zyskujesz jako uczestnik kursu tutoringu?
  • Rozwijasz swój potencjał zarówno w wymiarze naukowym, jak i osobistym.
  • Odkrywasz istotne trudności, utrudniające realizację zakładanych celów oraz uczysz się ich pokonywania.
  • Poznajesz metody łatwiejszego przyswajania wiedzy, dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji.
  • Zyskujesz uniwersalne umiejętności naukowe krytycznego myślenia, przedstawiania i obrony własnej opinii oraz prowadzenia dyskusji.
  • Uświadamiasz sobie lub rozwijasz własne talenty oraz poznajesz sposoby na wzmocnienie swoich słabszych stron.
  • Ćwiczysz określanie celów zawodowych (i osobistych) oraz planowanie skutecznych sposobów ich realizacji.
Uwaga! Zajęcia tutoringu ujmowane są w suplemencie do dyplomu jako elitarny kurs indywidualny!