Studia podyplomowe MBA Management of Church and Non-profit Organizations

mba2_-_1280.jpg

MBA Management of Church and Non-profit Organizations

Warunki rekrutacji

• Studia dostępne są dla osób, które ukończyły studia wyższe i mają min. 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami.
  • Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie dokumentów:
    • podania,
    • CV,
    • kopii dyplomu ukończenia szkoły wyższej.
  • Rekrutacja rozpoczyna się 1 czerwca 2022 r.
  • Rozpoczęcie zajęć – październik 2022 r.
  • Zakończenie zajęć – grudzień 2023 r.

Organizacja zajęć

• Zajęcia odbywać się będą w formie 2–3 dniowych zjazdów, w czasie których realizowane będą zajęcia dydaktyczne, spotkania, projekcje filmów i inne aktywności.
  • Zakłada się, że słuchacze w czasie zjazdów w ramach studiów poświęcą maksimum wysiłku i koncentracji na realizację procesu uczenia się.
  • Zajęcia odbywają się w języku polskim.

Koszt studiów

• Pełny koszt studiów wynosi 18 000 zł + 100 zł wpisowego – czesne płatne w 2 ratach semestralnych.
  • Do kosztów studiów należy doliczyć koszty zakwaterowania i wyżywienia dla osób dojeżdżających do miejsca zajęć.

Pytania – Renata Wójcik
Rakowicka 27, 31-510 Kraków,
tel. 12 293 75 96,
e-mail wojcikr@uek.krakow.pl

Cel studiów
Celem programu MBA Management of Church and Non-profit Organizations jest przekazanie oraz usystematyzowanie wiedzy niezbędnej w procesie skutecznego zarządzania w instytucjach o charakterze społecznym, organizacjach pozarządowych i kościelnych. Program kładzie szczególny akcent na uwzględnienie działalności w zglobalizowanym środowisku, szans i zagrożeń płynących ze światowej gospodarki oraz możliwości budowy i wykorzystania zachodzących zmian dla rozwoju organizacji.

Absolwenci nabędą cenne kompetencje i umiejętności z zakresu interpretacji zjawisk oraz procesów w odniesieniu do zagadnień związanych z zarzadzaniem ryzykiem i kontrolą w instytucjach kościelnych oraz organizacjach pozarządowych, jednostkach publicznych oraz jednostkach nienastawionych na zysk. Uczestnicy studiów będą umieli dobierać i stosować właściwe metody i narzędzia, umożliwiające odpowiedzialne i stabilne zarządzanie rozwojem instytucjonalnym, a także fachowe słownictwo do rozwiązywania pojawiających się problemów w zakresie zarządzania instytucją kościelną lub organizacją pozarządową.

Dla kogo?
Przeznaczone dla liderów i osób zarządzających (z min. 3-letnim stażem w zarządzaniu zespołami) instytucjami kościelnymi oraz w związkach wyznaniowych, a także organizacjami pozarządowymi głównie z obszaru spraw społecznych i charytatywnych. Dla osób zamierzających rozwinąć swoje kompetencje menedżerskie oraz pogłębić umiejętności zarządzania zarówno w zakresie organizacyjnym jak i finansowym. Ponadto program jest dedykowany dla osób, które poszukują możliwości indywidualnego rozwoju.

Rekrutacja: Krakowska Szkoła Biznesu UEK

LP PRZEDMIOT WYMIAR GODZINOWY
1 Wprowadzenie do studiów MBA 4
2 Uwarunkowania prawne i kontekstowe funkcjonowania instytucji kościelnych w Polsce i na świecie 12