Psychologia na #UPJP2 czeka na Ciebie!

13.07.2023 Rekrutacja

psy_1280_500.jpg

Studia na kierunku psychologia to jednolite studia magisterskie, co oznacza, że trwają pięć lat i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra. Jeśli jesteś osobą empatyczną, umiesz zrozumieć i wczuć się w sytuację innych ludzi, jesteś kreatywny, interesujesz się zachowaniami ludzkimi i potrafisz znajdować niestandardowe rozwiązania, a także umiesz skutecznie komunikować, psychologia na Uniwersytecie Papieskim jest dla ciebie!

Odkryj tajniki ludzkiej natury

Podczas studiów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zdobędziesz wymagane w pracy zawodowej kompetencje. Oprócz teoretycznej wiedzy dotyczącej m.in. psychologii osobowości, komunikacji międzyludzkiej czy zachowań społecznych, nauczysz się również praktycznych umiejętności. Będziesz miał okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i wykładach takich jak psychologia biznesu – techniki i narzędzia, kultura organizacyjna i klimat w organizacji, kreowanie wizerunku pracownika i pracodawcy oraz psychologia mediów i reklamy, a to tylko niektóre z nich! Planowanie i prowadzenie terapii nie będą ci obce. Odbędziesz praktyki i zdobędziesz wymagane doświadczenie, co idealnie przygotuje cię do zawodu.

W trakcie studiów będziesz mógł wybrać jedną z czterech specjalizacji:

• psychologia edukacji i coachingu,
  • psychologia w biznesie i reklamie,
  • psychologia kliniczna z psychoterapią,
  • psychologia duchowości i formacji.

Nie chcąc rzucać słów na wiatr, poprosiliśmy studentów o wyrażenie swojej opinii na temat psychologii na #UPJP2.

Studia na UPJP2 mają wiele zalet – od lokalizacji w centrum Krakowa, poprzez dobry kontakt z sekretariatem, aż do wysokiego poziomu wiedzy przekazywanej na zajęciach. Na psychologii mamy wiele różnych ciekawych zajęć. Na przykład zajęcia z metodologii badań psychologicznych pozwoliły mi lepiej zrozumieć proces przeprowadzania badań naukowych, co dało mi fundamenty do rozumienia literatury fachowej.
Małgorzata, II rok psychologii

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby dostać się na psychologię, należy zdawać egzamin maturalny z języka polskiego i wybranego języka nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Oprócz tego, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brany jest wynik z wybranego przedmiotu takiego jak biologia, chemia, fizyka, historia lub matematyka również na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Szczegółowe wymagania dostępne są na stronie internetowej, w zakładce dotyczącej kryteriów kwalifikacji na studia.

Jednolite studia magisterskie (stacjonarne)
Rejestracja internetowa 1 VI (godz. 9.00) – 14 VII (godz. 12.00)
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej.

Praktyczne umiejętności i różnorodne możliwości kariery

Po ukończeniu psychologii na #UPJP2 będziesz mógł pracować w różnych dziedzinach. Studia na naszym uniwersytecie pozwolą ci na wybór między psychologią kliniczną (gdzie będziesz pomagać ludziom z problemami emocjonalnymi i zachowawczymi na przykład depresją lub uzależnieniami), psychologią edukacji coachingu (gdzie będziesz mógł zajmować się organizacją szkoleń doradztwa i konsultacji, procesami rozwoju, podejmowania decyzji oraz polepszania efektów działania) lub psychologią zdrowia (gdzie będziesz badać wpływ samopoczucia ludzi na ich życie), ale nie tylko! Oprócz kilku wymienionych powyżej opcji pracy, otworzy się przed tobą również ścieżka do kariery w dziedzinie marketingu i reklamy, edukacji, human resources oraz wielu innych. Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie możliwości pracy po psychologii na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, nie starczyłoby nam miejsca.

Psychologia na Uniwersytecie Papieskim ma wiele zalet. Prowadzący zajęcia w wielu przypadkach są praktykami oraz pasjonatami swojej dziedziny, co sprawia, że materiał na zajęciach poparty jest rzetelną, sprawdzoną wiedzą, oraz zachęca do dalszych poszukiwań na własną rękę. Zajęcia z podstaw pomocy psychologicznej to konkretne wprowadzenie do podstawowych zagadnień związanych z pracą psychologa, przekazane w otwarty, prosty i przyjemny sposób.
Sławomir, II rok psychologii

Psychologia to jeden z najbardziej obleganych kierunków, dlatego nie czekaj i już teraz rekrutuj się na studia! Czekamy na ciebie na #UPJP2!

Artykuł przygotowała dla Ciebie studentka Lucyna Gędłek.

Jeśli chcesz poznać pozostałe kierunki #Papieskiego zapraszamy Cię w kolejne poniedziałki i czwartki. Możesz również skorzystać z linków poniżej do opublikowanych treści przygotowanych przez nasze studentki: