Poznaj filozofię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie!

12.06.2023 Rekrutacja

filozofia_1280_5006.jpg

Filozofia to najszersza ze wszystkich dziedzin wiedzy. Zajmuje się badaniem podstawowych kwestii dotyczących ludzkiego istnienia, rzeczywistości, człowieka oraz społeczeństwa. Obejmuje rozważania, które nie są oparte na wierze i nie należą do żadnej z nauk formalnych ani doświadczalnych.

Rozwijaj kreatywność i umiejętności analityczne

Studia filozoficzne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie pozwolą Ci na poszerzenie swojej wiedzy dotyczącej właśnie tych tematów. Dowiesz się więcej o podstawowych zagadnieniach dotyczących rzeczywistości i świata oraz rozwiniesz swoje umiejętności twórczego myślenia, kreatywności, analizy oraz argumentacji. W programie kształcenia znajduje się wiele ciekawych przedmiotów m. in. logika, psychologia, sztuka argumentacji, filozofia polityki oraz metafizyka.

Jeśli jesteś osobą, która interesuje się kwestiami dotyczącymi ludzkiej egzystencji, lubisz wyzwania intelektualne oraz chcesz zrozumieć schematy i teorie filozoficzne, a także chcesz studiować w Krakowie, ten kierunek będzie idealny dla Ciebie. Potrzebujemy osób, które mają otwarty umysł, są gotowe do pracy z innymi w celu lepszego zrozumienia świata, są zainteresowane rozwojem osobistym oraz chcą wykorzystać zdobytą wiedzę do rozwiązywania problemów i ulepszania świata. Jeśli posiadasz wyżej wymienione cechy, nie czekaj – weź udział w rekrutacji na UPJP2!

Filozofia oczami naszych studentów

Postanowiliśmy nie rzucać słów na wiatr i poprosiliśmy kilku studentów o wypowiedzenie się w paru słowach na temat tego jak czują się na tym kierunku i co sobie na nim cenią.

Filozofia jest moim drugim kierunkiem na #UPJP2, ponieważ studiuję jeszcze digital media. W studiowaniu tego kierunku podoba mi się to, że uczy ona myślenia, a nie tylko zdobywania wiedzy. Przyznam, że wybrałem go dla samego siebie, chociaż z obecnej perspektywy uważam, że można na tych studiach nauczyć się takich umiejętności, które mogą się przydać w mojej przyszłej pracy. Filozofię kończę w tym roku i nie żałuję, że tu trafiłem.
Daniel, III rok filozofii

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby dostać się na filozofię, należy zdać egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka polskiego oraz wybranego języka nowożytnego. Oprócz tego, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brany jest wynik z jednego przedmiotu spośród matematyki, biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, historii muzyki, historii sztuki, języka łacińskiego i kultury antycznej, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego lub języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym. Szczegółowe wymagania dostępne są na stronie internetowej, w zakładce dotyczącej kryteriów kwalifikacji na studia.

Studia pierwszego stopnia (stacjonarne) Studia drugiego stopnia (stacjonarne)
Rejestracja internetowa 1 VI (godz. 9.00) – 19 VII (godz. 12.00) 1 VI (godz. 9.00) – 24 VII (godz. 12.00)
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej.

Filozofia – klucz do wielu różnych karier

Kierunek jakim jest filozofia, pozwoli Ci na późniejsze podjęcie pracy w wielu różnych obszarach. Po ukończeniu tych studiów na Uniwersytecie Papieskim, będziesz miał otwartą drogę, by zostać m.in. politykiem, doradcą prawnym, naukowcem, badaczem, dziennikarzem, redaktorem lub doradcą biznesowym. Otworzy się przed tobą wiele dróg do kariery, również w dziedzinie edukacji, zarówno na poziomie szkoły średniej jak i wyższej.

Drugi ze studentów, którzy zostali zapytani o to co sądzą o filozofii, również nie żałuje wyboru tego kierunku.

Studiowanie filozofii na Uniwersytecie Papieskim to bez wątpienia szansa na zmianę własnego życia. To studia, które stawiają nacisk na prowadzenie dialogu oraz uczą wrażliwości i zrozumienia tego, w jaki sposób drugi człowiek postrzega otaczający nas świat.  Z pewnością podjęcie tych studiów jest dużym wyzwaniem, ale z własnego doświadczenia wiem, że naprawdę warto zaryzykować.
Jakub, III rok filozofii

Zadowoleni studenci, to najlepsze potwierdzenie tego, że warto studiować na naszej uczelni, dlatego jeśli myślisz o filozofii w Krakowie to mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie twoje wątpliwości i już niedługo spotkamy się w murach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Do zobaczenia!

Artykuł przygotowała dla Ciebie studentka Lucyna Gędłek.

Jeśli chcesz poznać pozostałe kierunki #Papieskiego zapraszamy Cię w kolejne poniedziałki i czwartki. Możesz również skorzystać z linków poniżej do opublikowanych treści przygotowanych przez nasze studentki: