Msza św. wypominkowa na UPJPII 29 XI 2021

29.11.2021 Komunikaty

W poniedziałek 29 listopada 2021 r., w kaplicy uniwersyteckiej przy ul. Bernardyńskiej 3, odprawiona została Msza św. wypominkowa, w czasie której miłosiernemu Bogu polecaliśmy śp. zmarłych z naszych Rodzin i Przyjaciół, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Eucharystii przewodniczył rektor UPJPII, ks. prof. Robert Tyrała.

Ks. prof. UPJPII Antoni Świerczek w homilii odniósł się do słów Chrystusa, w których słyszymy, że to On jest drogą prawdą i życiem.

Życie człowieka jest wędrówką, którą zmierzamy do wieczności. Rozpoczynający się okres adwentu przypomina nam tę prawdę. Uświadamia również, że otrzymaliśmy kolejny dar czasu. W jaki sposób go wykorzystamy zależy od każdego z nas, czy będzie to wędrowanie z Chrystusem, czy bez Niego.

Dzisiaj modlimy się za zmarłych, pracowników, studentów naszego Uniwersytetu, za zmarłych z naszych rodzin. Ich wędrówka tu na ziemi dobiegła końca. Prosimy miłosiernego Boga, by wybaczył im to, co nie było zgodne z Jego wolą.

Prosimy również za nas, abyśmy nie zmarnowali daru czasu, jaki jest nam dany i umieli go wypełnić  dobrymi czynami, myślami czy słowami kierowanymi do drugiego człowieka.

Ks. rektor Robert Tyrała zapowiedział, że Msza św. wypominkowa sprawowana będzie na UPJPII w listopadzie każdego roku.