Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza na mistrzowski kurs improwizacji 7 V 2022

25.04.2022 Oferty

mistrzowski_kurs_improwizacji-1280.jpg

Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza na mistrzowski kurs improwizacji z Damianem Skowrońskim.

7 maja 2022 (sobota), godz. 9:00–11:30

kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Prokocimiu, ul. Kurczaba 5

presseisen@gmail.com

Damian Skowroński
Organista, wybitny improwizator i pedagog, absolwent studiów w Instytucie Muzyki Kościelnej w Universität der Künste w Berlinie u prof. Wolfganga Seifena w Berlinie (improwizacja organowa) i u prof. Paola Crivellaro. Asystent na Wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z organów, improwizacji organowej i akompaniamentu liturgicznego oraz specjalistycznej literatury organowej.
Koncertuje w kraju i za granicą. Swoją działalność i badania skupia wokół zagadnień związanych z akompaniamentem liturgicznym i improwizacją organową. Wraz z ad. dr. hab. Michałem Markuszewskim jest pomysłodawcą oraz organizatorem „Międzynarodowych Dni Improwizacji Organowej w Warszawie”. Prezes Stowarzyszenia Musica Organa Improvisata.