Dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII Aniołem Interwencji Kryzysowej XII 2016

12.12.2016 Komunikaty

Dr hab. Małgorzata Duda, Kierownik Katedry Etyki Pracy Socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII  Aniołem Interwencji Kryzysowej, ale to nie jedyna ze sfer działalności Pani Profesor, która w ostatnim czasie została doceniona.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach jest jednostką organizacyjną powiatu myślenickiego. Działający od grudnia 2012 roku, udziela pomocy i wsparcia mieszkańcom powiatu w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych. Pomaga osobom doznającym przemocy, przechodzącym różnego rodzaju kryzysy. Zajmuje się szeroko pojętym przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Funkcjonuje całodobowo. Za swoją działalność ośrodek otrzymał szereg nagród i wyróżnień.

Ośrodek honoruje Aniołem Interwencji Kryzysowej za szczególne zasługi, współpracę i przyczynianie się do rozwoju placówki.

Profesor Małgorzata Duda została też powołana na członka Rady do spraw Polityki Senioralnej przy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Polityka senioralna staje się jednym z priorytetów w Polsce, stąd pojawiła się potrzeba powołania Rady jako organu opiniodawczo – doradczego. Inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Polityki Senioralnej odbyło się 18 maja w MRPiPS. Minister Elżbieta Rafalska wręczyła nominacje członkom Rady, powołanym spośród 200 kandydatów.

Na podstawie zarządzenia nr 9 Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 lutego 2016 r. w sprawie powołania Rady do spraw Polityki Senioralnej (Dz. Urz. Min. Rodz. Prac. i Pol. Społ. Poz. 9 z 2016 r.), w wyniku naboru na członków Rady, w dniu 18 maja 2016 r. Pani Minister Elżbieta Rafalska powołała członków Rady do spraw Polityki Senioralnej na kadencję 2016-2020.

Rada do spraw Polityki Senioralnej jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do stałego udziału w jej pracach zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz związków tych jednostek; administracji rządowej; organizacji pozarządowych, organizacji pracodawców oraz związków zawodowych; uczelni i instytucji badawczych, wydelegowanych do prac w Radzie.

Nowopowstała Rada ma stać się forum otwartego dialogu o koncepcji i kształtowaniu polskiej polityki społecznej wobec starości i starzejącego się społeczeństwa.

Do zadań Rady do spraw Polityki Senioralnej należy:

1) opracowywanie kierunków działań adresowanych na rzecz osób starszych w Polsce;

2) inicjowanie, wspieranie i promowanie rozwiązań z zakresu polityki społecznej na rzecz osób starszych;

3) przedstawianie Ministrowi propozycji rozwiązań na rzecz rozwoju systemu wsparcia osób starszych.

Serdecznie gratulujemy!

aniol_interwencji.pdf 2.51MB [ .pdf ]