Dr. h. c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD., rektor Prešovskej univerzity w Prešove gościł na UPJPII 16 XI 2022

25.11.2022 Komunikaty

16 listopada Dr. h. c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD., rektor Prešovskej univerzity w Preszowie gościł na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie przybył, aby osobiście wręczyć rektorowi UPJPII ks. prof. dr. hab. Robertowi Tyrale zaproszenie na jubileuszowe obchody 25-lecia Prešovskej univerzity w Prešove, które zaplanowano na 5 grudnia 2022 r.

Obie uczelnie współpracują ze sobą z powodzeniem od wielu lat. Ich przedstawiciele uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach, jakie odbywają się na uniwersytetach preszowskim i krakowskim, ale nade wszystko współpracują w dziedzinach naukowych czy międzynarodowych projektach jak np. Erasmus+.

Rektorzy rozmawiali podczas spotkania nie tylko o zbliżającym się jubileuszu preszowskiego uniwersytetu, ale głównie o działalności obu uczelni i kierunkach dalszej współpracy.

rektor_uniwersytetu_w_preszowie_2022-600.jpg