Beatyfikacja o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka 5 XII 2015

05.12.2015 Komunikaty

5 grudnia 2015 roku, w Chimbote (Peru) zostali beatyfikowani dwaj franciszkanie: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek - absolwenci Wydziału Teologicznego naszej uczelni. W uroczystości beatyfikacyjnej uczestniczyli rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak oraz bp prof. dr hab. Tadeusz Pieronek - rektor naszej uczelni w latach 1998-2004.

Są to pierwsi wyniesieni na ołtarze absolwenci Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie).

Nasza wspólnota akademicka dziękuje za dar ich świadectwa oraz przykład głoszenia miłości Boga oraz życia tą miłością.

"Miłość jest prawdziwym świetlistym szlakiem, który przynosi życie, a nie śmierć, który przynosi braterstwo, a nie podziały. To właśnie miłość towarzyszy człowiekowi w drodze do raju" - powiedział kard. Angelo Amato - prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który przewodniczył mszy świętej beatyfikacyjnej.
Dziękujemy za świadectwo odważnej miłości do Boga i człowieka!

Mamy nadzieję, że postawa błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka będzie dla nas inspiracją do dawania świadectwa wiary.