Jan Pawel II. Posługa myślenia - wykłady otwarte

Instytut Myśli Józefa Tischnera, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Ośrodek Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

zapraszają na

wykłady otwarte w roku akademickim 2017 2018

„Jan Paweł II. Posługa myślenia”

26 X 2017 – Piękno jako kategoria antropologiczna, ks. dr Dariusz Radziechowski (Lustenau, Diecezja Feldkirch)

16 XI 2017 – Dwie dobre drogi: małżeństwo i celibat, ks. dr Bogusław Kastelik (WSD, Kraków)

7 XII 2017 – Ojcostwo i macierzyństwo w dramatach Wojtyły, s. mgr Joanna Żuk OSU (Zespół Szkół Urszulańskich, Rybnik)

18 I 2018 – O wyzwoleniu z tyranii rozumu: „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły, dr Emanuela Bednarczyk-Stefaniak (PWT, Wrocław)

15 II 2018 – „W nim jest obraz" sztuka w literackich utworach Karola Wojtyły, prof. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa (KUL, Lublin)

15 III 2018 – Jan Paweł II a solidarność, prof. Zbigniew Stawrowski (IMJT, UKSW, Warszawa)

19 IV 2018 – O dialogu z islamem, dr Sylwia Górzna (Akademia Pomorska, Słupsk)

17 V 2018 – Jan Paweł II i Edyta Stein, ks. prof. Wojciech Zyzak (UPJPII, Kraków)

Wykłady odbywają się w czwartek o godzinie 17.00 w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera przy ul. Sławkowskiej 14 (I piętro).