Inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Jubileusz 10-lecia UPJPII 16 X 2019

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca 2009 r., papież Benedykt XVI, pragnąc uhonorować pamięć swego umiłowanego poprzednika Świętego Jana Pawła II, podniósł Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie do godności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku społeczność akademicka UPJPII obchodzi więc Jubileusz 10-lecia UPJPII.

Czcigodni Księża
Wielebne Siostry
Szanowni Państwo

W imieniu Wielkiego Kanclerza oraz Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mam zaszczyt zaprosić na uroczystą, jubileuszową inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się w środę 16 października 2019 r.
Rozpoczniemy o godz. 10.00 Eucharystią w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, której przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi Jego Eminencja Kardynał Zenon Grocholewski.
Po mszy świętej przejdziemy do sali konferencyjnej. Tam nastąpi uroczyste wręczenie dyplomu doktora honoris causa kard. Zenonowi Grocholewskiemu, odbędzie się immatrykulacja studentów I roku, pracownicy UPJPII zostaną uhonorowani odznaczeniami
i medalami.
Z uwagi na to, iż przeżywamy 10. rocznicę przemianowania PAT w UPJPII, w sposób szczególny zapraszam do uczestnictwa w uroczystości i wspólnej modlitwy. Ogłaszam w tym dniu godziny rektorskie od 9.30 do 15.00, a pracowników administracji i biblioteki, pragnących wziąć udział w inauguracji zwalniam na jej czas z wykonywania obowiązków służbowych.
Liczę na Państwa obecność i wspólne świętowanie rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Rady Wydziałów UPJPII proszę o przybycie w togach.

ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Zyzak
                            rektor UPJPII

Tego dnia, o godz. 18.30 zapraszamy również do katedry wawelskiej na Koncert Jubileuszowy Nadzieja zawieść nie może.

W programie prapremiera utworów napisanych specjalnie na tę okazję - Missa Spei Sebastiana Szymańskiego oraz Ecce Sacerdos Magnus Dawida Kusza OP w wykonaniu Chóru Psalmodia i Orkiestry Passionart.