Zaproszenie dla pracowników i studentów UPJPII do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Duszpasterstwo wojskowe wczoraj i dziś. Inspiracje i perspektywy" 7 V 2019

Biskup polowy Wojska Polskiego bp dr Józef Guzdek zaprosił JM Księdza Rektora prof. Wojciecha Zyzaka do Rady Naukowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Duszpasterstwo wojskowe wczoraj i dziś. Inspiracje i perspektywy", która odbędzie się z okazji 100-lecia Biskupstwa Polowego, Ordynariatu Polowego w Polsce, 7 maja 2019 r. w sali konferencyjnej WAT w Warszawie.

Na ręce Księdza Rektora bp Józef Guzdek złożył również zproszenie na to sympozjum dla całej społeczności UPJPII. Poprosił o umożliwienie udziału w niej zainteresowanym studentom i pracownikom naukowym.

5 lutego minęła setna rocznica utworzenia przez papieża Benedykta XV Biskupstwa Polowego w Polsce. Dziś jego rolę pełni Ordynariat Polowy w Polsce, w którym posługę pełnią kapelani wojskowi i służb mundurowych. W czasach PRL działalność ordynariatu została zahamowana, a w jego miejsce powołano fasadowy Generalny Dziekanat Wojska Polskiego. Ordynariat Polowy w Polsce przywrócony został dopiero w 1991 r. z woli papieża św. Jana Pawła II, dlatego pomimo stuletniej historii duszpasterstwa wojskowego ordynariat miał tylko pięciu biskupów polowych.

Więcej nt. Biskupstwa Polowego w Polsce TUTAJ. Żródło - eKAI.pl

Treść listu w załączniku: