Pielgrzymka wspólnoty akademickiej UPJPII do Kalwarii Zebrzydowskiej 30 IX 2019 /Relacja + zdjęcia/

Pielgrzymka wspólnoty akademickiej, która corocznie poprzedza inaugurację nowego roku akademickiego, rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych do Kalwarii Zebrzydowskiej przez JM Rektora UPJPII, ks. prof. zw. dr. hab. Wojciecha Zyzaka, który zapowiadając wykład poprzedzający mszę św., przypomniał m.in., iż w tym roku obchodzimy 20. rocznicę ogłoszenia św. Edyty Stein patronką Europy. Wykład – „WIZJA EUROPY wg. EDYTY STEIN” wygłosiła prof. zw. dr hab. Anna GRZEGORCZYK – dyrektor Centrum Badań im. Edyty Stein Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poprzedzając mszę św. przywitał pielgrzymów kustosz kalwaryjskiego sanktuarium – o. Konrad Cholewa OFM.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył rektor UPJPII, ks. prof. Wojciech Zyzak, homilię wygłosił ks. dr Andrzej TARASIUK– rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po przerwie na poczęstunek, oddano się wspólnej modlitwie Drogi Krzyżowej na kalwaryjskich dróżkach. Pobyt w Kalwarii zakończyło odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Przez ostatnich kilka lat o dobre owoce nadchodzącego nowego roku akademickiego modlono się w Sanktuarium św. Jana Pawla II w Krakowie.

Pielgrzymka do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej była powrotem do dawnej, kilkudziesięcioletniej tradycji uczelni.