"Oblicza mediacji – dzisiaj i jutro" – ogólnopolska konferencja naukowo – techniczna 23 X 2019

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO – PRAKTYCZNA

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MEDIACJI

PT. „OBLICZA MEDIACJI – DZISIAJ I JUTRO”

Kraków,  23 października  2019 r.

Organizatorzy:

Akademia Ignatianum w Krakowie                   Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Instytut Nauk o Polityce i Administracji             Instytut Pracy Socjalnej

Instytut Nauk o Rodzinie

Miejsce: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bernardyńska 3

PROGRAM KONFERENCJI

23 października   2019 r. (środa )

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bernardyńska 3, Aula

10.00 – 10.30                    Otwarcie Konferencji

10.30 – 12.00                    Sesja plenarna cz. I

- dr Grzegorz Frączek, Centrum Szkoleń Prawnych - „Mediacje cywilne w Polsce – doświadczenia i wyzwania”

- dr Tomasz Cyrol, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie - „Konwencja Singapurska szansą na rozwój mediacji międzynarodowej”

- dr Maria Bosak, Uniwersytet Rzeszowski, „Mediacje w zbiorowym prawie pracy”

- dr Błażej Mądrzycki, Uniwersytet Śląski, „Mediacje w prawie pracy – fikcja czy fakt?”

- dr Jolanta Kraśniewska, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, „Personalistyczny wymiar mediacji”

12.00 – 12.20                    Przerwa kawowa

12.20– 13.30                     Sesja plenarna cz. II

- mgr Anna Wojcieszczak, Uniwersytet Jagielloński - „Mediacja rówieśnicza w szkole na przykładzie programu Bezpieczny Kraków”

- Michał Galiczak, Centrum Szkoleń Prawnych - „Mediacja cywilna w pracy pełnomocnika”

- dr Mateusz Pękala, Akademia Ignatianum w Krakowie - „Etyka stron i pełnomocników w mediacji cywilnej”

- dr Katarzyna Wojtanowicz,  Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie - „Superwizja w pracy mediatora jako standard jakości pracy”

- Podsumowanie obrad

13.30 – 14.30                     Przerwa obiadowa

14.30 – 16.30                    Warsztat dla mediatorów pt. „Impas w trakcie sesji mediacyjnej – objawy, przyczyny i strategie współpracy” - prowadzenie dr Grzegorz

Fraczek, Centrum Szkoleń Prawnych

Zapisy: w celu potwierdzenia udziału w konferencji bardzo prosimy o przesłanie zgłoszenia nie później, niż do 13 października 2019 r., na adres e-mail: mateusz.pekala@ignatianum.edu.pl (udział w konferencji jest bezpłatny).

Patronat honorowy:

Jego Magnificencja                                                         Jego Magnificencja

Ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Zyzak                        Ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ

Rektor UPJP2                                                               Rektor AI