Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Laureaci konkursu IPN „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” z indeksami UPJPII

Celem projektu, po raz siódmy realizowanego przez IPN, jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Jednym z najważniejszych aspektów konkursu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni cząstką naszej Ojczyzny.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie kolejny raz objął patronat nad konkursem. Finalistom zostały przyznane indeksy UPJPII, a w uroczystości ich wręczenia Uniwersytet reprezentował dr Paweł Krokosz z Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII w Krakowie.

Podczas finałowej gali dr Paweł Naleźniak (IPN Kraków, koordynator projektu) wygłosił wyład pt. „Wilno – wojna i okupacja 1939-1944”

 

 

 

Więcej:

https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/edukacja/konkursy-historyczne/71656,Uroczyste-zakonczenie-VII-edycji-konkursu-kresowego-Krakow-7-czerwca-2019.html