Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Dziś w południe rusza 19. FESTIWAL NAUKI i SZTUKI w KRAKOWIE. Zapraszamy do przeżycia tej edukacyjnej przygody wszystkich – bez względu na wiek! 16 – 18 V 2019

Hasłem tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie jest: Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości.

Główne wydarzenia festiwalowe zaplanowane są w dniach 16 –18 maja 2019, kiedy to na Rynku Głównym w Krakowie powstanie Festiwalowe Miasteczko Naukowe.

Uroczystość otwarcia 16 maja, w samo południe.

Przez trzy dni uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z dorobkiem i potencjałem krakowskich uczelni, instytutów naukowych oraz zaproszonych partnerów Festiwalu mających wpływ na rozwój nauki i sztuki.

Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie będą podejmować przybyłych na festiwal gości iście urodzinowo. 19 czerwca br. minie bowiem 10 lat od przekształcenia w uniwersytet Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Uczelnia świętuje jednak rok jubileuszowy, będzie więc tort, baloniki i rozmaite urodzinowe akcesoria!

Studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaproszą odwiedzających stanowisko UPJPII do przeżycia przygody telewizyjno-radiowej. Chętni będą mogli popróbować swoich sił przed kamerą. Niemało atrakcji zapewnią prezentowane przez studentów okulary 360 stopni do wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie zabaw, które również sprawią wiele radości, jak np. "łamańce językowe", czy "5 sekund". Najlepsi zostaną obdarowani upominkami. Studenci, którzy dodatkowe doświadczenia zdobywali na kursach animatorów zajmą się najmłodszymi uczestnikami festiwalu – malowanie twarzy, bańki mydlane....reszta niechaj pozostanie tajemnicą...

Studenci turystyki historycznej z Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego proponują grę terenową, która stanie się niebanalnym oprowadzeniem uczestników zabawy wokół Rynku i odkryciem przed nimi wielu nieznanych dotąd tajemnic tych miejsc.

Dla tych, których myśli zwykły wybiegać daleko od banalnej rzeczywistości Wydział Filozofii przygotował również specjalne i zupełnie niebanalne atrakcje.

Do przeżycia sztuki pięknej i czystej w swoim wyrazie zaprasza wspólnota "Lilia". Przed festiwalowymi widzami otworzy się świat baletu, który w wykonaniu artystów z UPJPII podziwiali już widzowie Krakowa, wielu innych miast Polski, Lourdes i Panamy.

ZAPRASZAMY!!!

W tym roku po raz pierwszy otwarta zostanie festiwalowa „Kawiarenka Naukowa”. Będzie w niej można wysłuchać ciekawych wykładów, spotkać się z ważnymi osobistościami naukowymi, a także wziąć udział w dyskusjach i debatach.

Program XIX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

Festiwalowe Miasteczko Naukowe, w ramach którego odbędą się pokazy, konkursy, wykłady, prelekcje, prezentacje, eksperymenty i wiele innych atrakcji dostępne będzie:

  • 16.05.2019 r. – 10:00-18:00 (o godz. 12:00 uroczyste otwarcie miasteczka)
  • 17.05.2019 r. – 10:00-18:00
  • 18.05.2019 r. – 10:00-17:00

Wydarzenia kulturalne:

  • 15.05.2019 r. – Koncert Inauguracyjny „JAZZ in ACADEMIA” (Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków) przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie;
  • 16.05.2019 r. – Spektakl „Ostatni dzwonek. Utopia” (Scena Teatru AST im. St. Wyspiańskiego - ul. Straszewskiego 22, Kraków) przygotowany przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie;
  • 18.05.2019 r. – koncert „Poruszenia – muzyka w ruchu” (Scena Teatru AST im. St. Wyspiańskiego - ul. Straszewskiego 22, Kraków) przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://fnis.krakow.pl/

 

Obsługę medialną tegorocznego Festiwalu zapewnia Akademickie Centrum Medialne UPJPII.