Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

"Fenomen osobowości śp. Księdza Biskupa Tadeusza Pieronka – spotkanie połączone z promocją książki "Ojciec, czyli o Pieronku" 7 II 2019

„Fenomen osobowości śp. Księdza Biskupa Tadeusza Pieronka” – z zaproszonymi gośćmi: ks. Kazimierzem Sową, Mieczysławem Pieronkiem – bratem ks. Biskupa, Małgorzatą Radwan-Balladą i Dominiką Jaźwiecką rozmawiał Szymon J. Wróbel – autor wydanej niedawno książki „Ojciec, czyli o Pieronku”.

Wspominano Księdza Biskupa, jego rozliczne funkcje i zaangażowanie w życie Kościoła, sprawy społeczne. Sekretarz Generalny Episkopatu, rektor Papieskiej Akademii Teologicznej, bezkompromisowy kapłan był także pierwszym krajowym duszpasterzem prawników polskich. Obecny na spotkaniu Henryk Woźniakowski, prezes Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” przypomniał z kolei jego rolę jako inicjatora Dni Tischnerowskich, których 19. edycja będzie miała miejsce 27 – 30 marca 2019 r. – Był człowiekiem, który nie odmawiał pomocy, zawsze wspierał w dobrej sprawie – mówił Henryk Woźniakowski. Zapowiedział też rychłe wydanie książkowe felietonów, które bp Pieronek pisał do „Gazety Krakowskiej”.

Mowa była o konferencji "Rola Kościoła w procesie integracji europejskiej", której 18. edycja odbyła się w październiku 2018 r., a którą ks. bp Tadeusz Pieronek powołał do życia, i której przez te lata był organizatorem. Kolejna edycja konferencji, mimo iż zabrakło jej gospodarza, odbędzie się. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by tak ważnej międzynarodowej dyskusji nie kontynuować. W tym roku zaplanowano wydarzenie na 11 – 12 października.  
Podczas spotkania padł pomysł, by utworzyć nagrodę im. bp. Tadeusza Pieronka, którą byłyby honorowane osoby budujące mosty pomiędzy Kościołem a światem zewnętrznym.

Grono przyjaciół ks. Biskupa Tadeusza Pieronka zaprasza do wspólnej modlitwy w jego intencji. Mszę św. w najbliższą sobotę, 9 lutego br. w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie o godz. 17.00. odprawi ks. infułat Bronisław Fidelus.