Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę – USŁYSZ MÓJ GŁOS 11 V 2019 /relacja/

Wśród przedstawicieli wyższych uczelni, którzy wzięli udział w 83. Ogólnopolskiej Akademickiej Pielgrzymce na Jasną Górę nie mogło zabraknąć reprezentacji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawla II w Krakowie. By pokłonić się Maryi, dziękować Jej i prosić o potrzebne łaski do Częstochowy udała się grupa studentów, której we wspólnym pielgrzymowaniu towarzyszyli -  ks. rektor Wojciech Zyzak, ks. prorektor Robert Tyrała, a ze strony duszpasterstwa akademickiego "Patmos"  ks. Paweł Pielka, s. Tereza Huspekova.

Pragniemy na początku tej Eucharystii dziękować Bogu za wszystkie łaski, które za wstawiennictwem Stolicy Mądrości, otrzymują od Niego środowiska akademickie. – mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w bazylice na Jasnej Górze rozpoczynając Mszę św. podczas 83. Akademickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Na zakończenie homilii Arcybiskup przywołał słowa Jana Pawła II  „Bądźcie wierni Matce Pięknej Miłości. Zaufajcie Jej, kształtując waszą własną miłość, tworząc wasze młode rodziny. Niech Chrystus pozostanie dla was drogą, prawdą i życiem.”

Więcej informacji:

https://diecezja.pl/aktualnosci/badzcie-wierni-matce-pieknej-milosci-83-akademicka-pielgrzymka-na-jasna-gore/

Mszę św. poprzedziły prelekcje skierowane do młodzieży, które wygłosili Monika i Marcin Gomułka. Natomiast do władz uczelni przybyłych na Pielgrzymkę swój wykład skierował ks. abp Marek Jędraszewski mówiąc o "Kryzysie w Kościele, jego genezie oraz sposobach zażegnania."

Więcej informacji:

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-kryzys-w-kosciele-jego-geneza-oraz-sposoby-zazegnania-wyklad-podczas-ogolnopolskiej-pielgrzymki-akademickiej-na-jasna-gore/

 

zdjęcia: Marta Mastyło