„O wyzwoleniu z tyranii rozumu. Brat naszego Boga Karola Wojtyły” – z cyklu wykładów „Jan Paweł II. Posługa myślenia” 18 I 2018

Ośrodek Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zapraszają na wykład:

O wyzwoleniu z tyranii rozumu: „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły – z cyklu Jan Paweł II. Posługa myślenia.
Wykład wygłosi dr Emanuela Bednarczyk-Stefaniak (PWT Wrocław)
Czwartek, 18 stycznia 2018 r., godz. 17.00, ul. Sławkowska 14, Kraków

Jan Paweł II. Posługa myślenia. Tematy kolejnych wykładów otwartych w roku akademickim 2017 – 2018:

15 II 2018 – „W nim jest obraz" – sztuka w literackich utworach Karola Wojtyły, prof. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa (KUL, Lublin)

15 III 2018 – "Jan Paweł II a solidarność", prof. Zbigniew Stawrowski (IMJT, UKSW, Warszawa)

19 IV 2018 – "O dialogu z islamem", dr Sylwia Górzna (Akademia Pomorska, Słupsk)

17 V 2018 – "Jan Paweł II i Edyta Stein", ks. prof. Wojciech Zyzak (UPJPII, Kraków)

Wykłady odbywają się w trzeci czwartek miesiąca o godzinie 17.00 w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera przy ul. Sławkowskiej 14 (I piętro).