Wybory do Rady Doskonałości Naukowej - pakiet informacyjny MNiSW dot. profesorów i doktorów habilitowanych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego apeluje o zweryfikowanie danych i wzięcie udziału w wyborach do Rady Doskonalości Naukowej.

Około 40 tys. doktorów habilitowanych i profesorów będzie mogło wziąć udział w wyborach do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, a jej głównym zadaniem będzie nadzorowanie indywidualnych postępowań awansowych.

Kandydatów na członków Rady uczelnie mogły zgłaszać do 14 marca.

W wyborach na członków do Centralnej Komisji mogli uczestniczyć jedynie profesorowie. Konstytucja dla Nauki poszerza grono osób uprawnionych do głosowania na ciało odpowiedzialne za nadzór nad awansami naukowymi. W wyborach do RDN będą mogli wziąć udział również doktorzy habilitowani.

Na wstępnej liście wyborczej znajdą się więc wszystkie osoby, dla których w systemie POL-on podano następujące informacje:

• o posiadaniu stopnia doktora habilitowanego lub tytułu profesora,
  • o numerze PESEL (lub w przypadku jego braku – o numerze dokumentu tożsamości wraz z krajem wydania i datą urodzenia).

Do 1 kwietnia profesorowie i doktorzy habilitowani mogą nie tylko weryfikować i aktualizować swoje dane, ale także wnioskować o dodanie do spisu wyborców.

Ostateczna lista osób uprawnionych do głosowania zostanie sporządzona przez komisję wyborczą do 9 kwietnia 2019 r., żeby się na niej znaleźć i otrzymać indywidualny dostęp do karty wyborczej, należy dokonać weryfikacji danych.

W systemie POL-on muszą pojawić się jeszcze dwie kluczowe informacje:

• o reprezentowanej dziedzinie i dyscyplinie (na podstawie złożonego oświadczenia)
  • o aktualnym adresie e-mail.

Więcej informacji w zakładce: https://konstytucjadlanauki.gov.pl/rdn.

Elektroniczny system wyborczy: https://radon.opi.org.pl/pl/wybory_rdn19/home.