Wspólnota Akademicka UPJPII z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci ks. Jacka Pietruszki – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach 2 XI 2019

Wspólnota Akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyraża głęboki żal po śmierci ks. Jacka Pietruszki, dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Obie instytucje papieskie – UPJPII w Krakowie i Muzeum w Wadowicach współpracują z sobą od lat.

Ksiądz Jacek Pietruszka urodził się w 1967 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku z rąk kardynała Franciszka Macharskiego. Był księdzem archidiecezji krakowskiej. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

Od października 2013 roku pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Pełnił funkcję dyrektora muzeum nieprzerwanie od 2015 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się:
 – 8 listopada br. (piątek), w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. O godz. 14.00 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 15.00 – Msza św. za zmarłego.
 – 9 listopada br. (sobota), w bazylice św. Floriana w Krakowie. O godz. 10.15 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa. Odprowadzenie ciała zmarłego cmentarz Rakowicki, godz. 12.45 (od głównej bramy cmentarza).

zdjęcie: /WadowiceOnline.pl/