Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Jaworzno: wielkie marzenie młodych tancerzy! „Lilia” – spektakl taneczny na chwałę Matki Bożej 18 III 2018

Wspólnota "Ogród Maryi" działająca w ramach duszpasterstwa akademickiego PATMOS Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na spektakl taneczny o życiu Matki Bożej pt. "Lilia", który zostanie pokazany 18 marca 2018 r. o godz. 18.00, tym razem w MDK w Jaworznie (ul. Inwalidów Wojennych 2).

 

Idea spektaklu zrodziła się z pasji i potrzeby chwalenia Pana Boga tańcem. Nie jest to jednak typowe przedstawienie teatralne, a ważne dzieło maryjne.Wielkie marzenie młodych tancerzy nawiązuje do przesłania papieża Franciszka.

Owoców Światowych Dni Młodzieży jest wiele, a za jeden z nich śmiało można uznać inicjatywę spektaklu tanecznego pt. "Lilia", który opowiada o przeżyciach Matki Bożej i wiąże się z 100. rocznicą objawień w Fatimie.
Słowa Papieża Franciszka, wypowiedziane na Błoniach i Campusie Misericordiae na długo pozostaną w sercach młodych z całego świata. Grupa krakowskich tancerzy postanowiła pójść za jego głosem i wstać ze słynnej kanapy. Zapragnęli stworzyć spektakl taneczny, który zbliży ludzi do Boga.

"Lilia" to spektakl inspirowany życiem Maryi, który poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej przeżycia wewnętrzne. Zachowuje on strukturę różańca świętego, dzięki czemu widz ma możliwość doświadczenia autentycznej modlitwy. Choreografie taneczne ukazują sceny z życia najpiękniejszej z Lilii – od tych radosnych, jak np. Zwiastowanie czy Narodzenie, poprzez bolesne, aż do chwalebnych, jak Śmierć Jezusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Nazwa spektaklu nawiązuje do samej osoby Maryi, jako wzoru czystości, delikatności i piękna.

W spektakl "Lilia" zaangażowało się wiele osób, o różnych specjalizacjach. Wraz z tancerzami i choreografami grupę współtworzą studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z kierunków: dziennikarstwo, teologia i nauki społeczne. Twórcy postawili na wysoką jakość i technikę tańca. Mają nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do projektu, spektakl może cieszyć nie tylko oczy widzów, ale również porusza ich serca.

Efektem swoich marzeń, a później ciężkiej pracy warsztatowej podczas realizacji spektaklu, pragną się dzielić. Już udało się to 8 grudnia 2017 r. w auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie odbyła się premiera przedstawienia. Tym razem spektakl "Lilia" pokazany zostanie w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.

 

materiał filmowy o spektaklu zrealizowany przez Telewizję JP2TV: https://www.youtube.com/watch?v=Bz17jXpOoMc&authuser=0Informacje o kolejnych występach:https://www.facebook.com/Spektakl.Lilia/

 

Informacje o kolejnych występach:

https://www.facebook.com/Spektakl.Lilia/