Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Weekend liderów i animatorów męskich grup - Święta Puszcza 22 – 24 III 2019

Zaproszenie dla osób prowadzących męskie grupy w Kościele lub też wyrażających taką chęć:

 

Zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą męskie grupy lub mają pragnienie wspierania mężczyzn w Kościele na kolejne spotkanie liderów grup męskich.
 
Weekend gromadzi liderów różnych męskich grup i środowisk. Nie jest sprofilowany pod konkretną formację - za to ukazuje różnorodność metod i materiałów dostępnych dla nas.
 
Pozwala też zbudować relacje, któych owocem może być współpraca różnych środowisk z pełnym poszanowaniem dla różnorodności Kościoła.
22-24 marca 2019

Gościem weekendu ponownie będzie Bill Moyer. Pozwoli nam to na kontynuację treści weekendu rozpoczętych w styczniu 2017 roku.

Bill Moyer jest założycielem SOS Leadership Institute, organizacji kształtującej liderów zmiany. Wcześniej posługiwał jako dyrektor operacyjny National Fellowship of Catholic Men. Bill nauczał liderów w 36 krajach świata, 49 stanach USA, na temat efektywnego przywództwa. Przez 14 lat pracował z młodzieżą w parafii św. Hieronima w Waco oraz jako doradca rodzinny w Diecezjalnym Biurze Życia Rodzinnego.
Doceniony przez diecezję Austin nagrodą „Przyjaciel młodych” oraz (wspólnie z żoną Różą) nagrodą “Lumen Gentium”. Prowadził ponad 150 rekolekcji i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych wspólnie ze swym synem Billym. Wspólnie z synem napisali też książkę „Ziarno sukcesu: Podróż od sukcesu do znaczenia” i „Powrót do sukcesu: Żyj życiem świadomym celu”.
Ojciec 4 dorosłych dzieci i 7 wnuków. Wspólnie z żoną mieszkają w Waco w Texasie.
 

Tematy na weekend "Męski Azymut 3"

 • Kryzys katolickich mężczyzn
 • Od wspólnych wartości do wspólnych cnót
 • Nasza misja: Rola mężczyzy w Kościele
 • FOrmacja mężczyzn-ucznów - ku przemianie Rodziny i Kościoła
 • Lekcje przywództwa Jezusa-Sługi, przywódca zarządca - przywódca pasterz
 • Męski mentoring
 • Rozeznawanie a podejmowanie decyzji
 • Osobista Reguła Życia

Weekend: Odpowiadając na Boże Powołanie do Prowadzenia

Często się mówi, że młodzi są przyszłością Kościoła, jednak aby to mogło się zdarzyć, potrzebują starszych by pokazali im przyszłość. Ludzie stają się jak ich przewodnicy, więc kiedy (jako dorosły) stajesz się przewodnikiem życia dla młodych zaczynasz je zmieniać. To od ciebie zależy czy zmiana jest pozytywna, czy negatywna. Podczas tego weekendu otrzymasz narzędzia by stać się liderem tworzącym różnicę!
Poznasz fundamenty Chrześcijańskiego przywództwa. Te pomysły i inspiracje będziesz mógł wykorzystać zarówno w Kościele, w domu, w życiu zawodowym. Bóg zaprasza Ciebie: Stań się liderem. Czy odpowiesz?

 
 
Spotkanie tradycyjnie będzie zawierało elementy:
 • czas na dzielenie tym, co u nas się dzieje i do czego czujemy się wezwani,
 • prezentację materiałów formacyjnych
 • refleksja o sytuacji dzisiejszego mężczyzny w Kościele, poszukiwanie form docierania do mężczyzn dziś
 • nauczanie i posługa modlitewna,
 • film i dyskusja nad jego przesłaniem,
 • zajęcia aktywne, praktyczne, outdoorowe.
Serdecznie zapraszamy!

Nauczanie będzie tylko jednym z elementów spotkania. Będzie to dla nas czas modlitwy, dzielenia (inspiracji) oraz wspólnego doświadczenia. Tak więc pamiętajcie o tym terminie planując swój kalendarz. Spotkanie skonstruowane będzie tak, by główny ciężar skumulować w sobotę, by ci z Was, którzy nie będą w stanie być na z całości - również mogli skorzystać.

Kontakt: msj@mezczyzni.net tel: 783377733