Uroczystości ku czci św. Królowej Jadwigi współorganizowane przez UPJPII 7 VI 2019 + zdjęcia z uroczystości

Czcigodni i drodzy bracia i siostry, uczestnicy eucharystycznej liturgii, jaką dane mi jest dzisiaj sprawować przy krzyżu wawelskim i przy relikwiach bł. Jadwigi, naszej wielkiej królowej i matki ludów.

To miejsce, na którym się spotykamy, przemawiało do całych pokoleń...

/fragm. homilii Ojca św. Jana Pawła II w czasie Mszy św. odprawionej w katedrze wawelskiej 10.06.1987 r./

Czcigodni Księża, Wielebne Siostry, Szanowni Państwo

Zachęcam z całego serca do udziału w uroczystościach ku czci św. Królowej Jadwigi, które odbędą się 7 czerwca br., w przeddzień obchodzenia Jej wspomnienia.

Ufam, że licznie przybędziemy do katedry wawelskiej, by pokłonić się Świętej Królowej, naszej dobrodziejce i patronce, szczególnie że jesteśmy jako uniwersytet, przy współudziale sióstr jadwiżanek wawelskich, odpowiedzialni za tę uroczystość.

Rozpoczynamy o godz. 17.00 Nieszporami ku czci św. Jadwigi, o godz. 17.30 odprawiona zostanie Msza św.

Byśmy mogli godnie reprezentować uczelnię, pracownicy naukowi proszeni są o przybycie w togach.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

rektor UPJPII