Projekt TIME został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z trzech najlepszych projektów w kategorii: Social Inclusion Award

projekt TIME (Train Intercultural Mediators for Multicultural Europe), który UPJPII realizował w latach 2014 - 2016 został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z trzech najlepszych projektów w kategorii: Social Inclusion Award.

Projekt Train Intercultural Mediators for Multicultural Europe (TIME) zakładał badanie praktyk szkolenia i zatrudniania mediatorów międzykulturowych w Europie. W trakcie trwania projektu propagowana była wymiana dobrych praktyk w dziedzinie mediacji międzykulturowej oraz stworzone zostały modele szkoleń dla mediatorów międzykulturowych i ich trenerów. W trakcie badań analizowane były również istniejące struktury dotyczące zatwierdzania szkoleń z mediacji międzykulturowej.

W projekcie brało udział 8 partnerów z 7 różnych krajów 2 uczelnie wyższe (Hellenic Open University, Grecja i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Polska), 2 instytucje kształcenia i szkolenia zawodowego (Olympic Training, Grecja i BEST, Austria), instytucja socjalna (Programma Integra, Włochy), instytucja publiczne (jednostka mediacji międzykulturowej Ministerstwa Zdrowia, Belgia), organizacja międzynarodowa, (BGZ Berlin International Cooperation Agency, Niemcy) i instytucja bezpieczeństwa publicznego (Policja Miejska w Lizbonie w Portugalii).

Efekty prac zostały docenione już wcześniej projekt został wyróżniony jako przykład dobrych praktyk realizowanych w programie ERASMUS+.