Podpisano umowę o współpracy medialnej UPJPII z Diecezją Tarnowską 20 VI 2017

Współpraca Uniwersytetu Jana Pawla II w Krakowie z Diecezją Tarnowską nie jest czymś nowym. Wspólne doświadczenia zdobywano już m.in. w czasie przygotowań do obsługi Światowych Dni Młodzieży. Teraz jednak (20 czerwca br.) wola współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć medialnych organizowanych przez instytucje i organizacje Diecezji Tarnowskiej z wykorzystaniem potencjału wiedzy, doświadczenia, kompetencji i infrastruktury medialnej UPJPII została usankcjonowana podpisaniem listu intencyjnego.

Podpisany w Tarnowie list przez: biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, ks. dr. hab. Roberta Kantora, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka, rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, oraz ks. dr. hab. Michała Drożdża, prof. UPJPII, dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zakłada m.in. utworzenie multimedialnego portalu informacyjnego kierowanego do młodych ludzi, ale także realizację wielu innych projektów medialnych oraz szkoleń dla studentów.