Podpisano List intencyjny w sprawie ustanowienia siedziby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się " w Krakowie 12 IV 2019

Kraków 12 kwietnia 2019 r.

KOMUNIKAT

W piątek, 12 kwietnia 2019 r. w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 miało miejsce podpisanie Listu intencyjnego w sprawie ustanowienia siedziby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

List intencyjny podpisali: metropolita krakowski, a zarazem Wielki Kanclerz UPJPII, abp Marek Jędraszewski, rektor Uniwersytetu Papieskiego, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak oraz prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, ks. mgr Mateusz Hosaja.

W rozpoczęte dzieło budowy Centrum Jana Pawła II przez ks. kard. Stanisława Dziwisza pragnie włączyć się i kontynuować ideę projektu Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, służąc swoim potencjałem naukowym,
w osobach pracowników naukowych, studentów, jak i świetnie wyposażonym zapleczem naukowo - badawczym.

Sanktuarium św. Jana Pawła II z odpowiednio zagospodarowanymi przyległymi terenami, zgodnie z realizowanymi planami, będzie stać nadal na straży kultu Świętego Jana Pawła II i być bijącym na cały świat jego sercem.