Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

List Rektora i życzenia na Boże Narodzenie 2017 oraz nowy, 2018 rok

"Kiedy Ojciec Przedwieczny daje nam swego Syna, aby zamieszkał między nami, daje nam również siebie samego, daje nam wraz z Nim swoje ojcostwo i w ten sposób czyni nas wszystkich, ludzkość całą, wielką Bożą rodziną”.

św. Jan Paweł II, 25 XII 1994

 

Życzę tej jedności w czasie przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Niechaj będzie ona udziałem nas wszystkich, podobnie jak docenienie przyniesionego przez Chrystusa daru wolności w nadchodzącym nowym 2018 roku, gdy obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Pamiętając, że jedność i wolność rodzą się z Prawdy i Miłości, składam życzenia prawdziwie rodzinnego ciepła, budującej zgody, życzliwości ludzkiej i serc jaśniejących światłem Gwiazdy Betlejemskiej prowadzącej do Pana i drugiego człowieka.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak tradycyjnie przygotował list, który zostanie odczytany w kościołach w drugi dzień świąt:

Drodzy Siostry i Bracia.
Przeżywamy radosny czas przyjścia na świat Syna Bożego. W dniu dzisiejszym czcimy św. Szczepana, którego męczeństwo przedstawił św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, stanowiących pierwszy opis historii tworzącego się Kościoła. Święty Łukasz jest szczególnym patronem historyków, gdyż także Ewangelia jego autorstwa osadza mocno historię zbawienia w ramach konkretnych wydarzeń dziejów świata. Wczoraj podczas pasterki czytaliśmy opis Bożego Narodzenia, w którym św. Łukasz dokładnie wskazał miejsca, określił czasy i panujących wówczas władców. Jeśli ktoś by myślał, że Stwórca stroni od czegoś tak zwyczajnego jak ludzka historia, to w tym opisie widzi Boga, który wybiera konkretny czas, miejsce i osoby, aby zamieszkać pośród ludzi. Chrześcijaństwo nie jest żadnym mitem ani ideologią, gdyż u jego początku leży wydarzenie życia Chrystusa jako fakt historyczny. Chrześcijaństwo przyniosło światu coś całkowicie nowego, pokazując, że dzieje świata mają kierunek i sens, że historia jest historią zbawienia. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii tłumaczy uczniom, że „kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”...

Pełna treść listu w załączniku.

 

Jego Magnificencja Rektor UPJPII, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak złożył wszystkim pracownikom i studentom bożonarodzeniowe życzenia:

życzenia nagrane przez JP2TV. TUTAJ