Ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak wśród członków Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku

Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność", wręczyli w historycznej stoczniowej Sali BHP powołania 21 członkom rady (nawiązanie do 21 postulatów), która będzie organem doradczym nowopowołanego Instytutu Dziedzictwa Solidarności, będzie dbać o kierunek, w którym podażać będzie Instytut.

W Radzie zasiedli historycy, związkowcy, publicyści i duchowni, m.in. ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak (kierownik katedry Etyki Wydziału Filozofii UPJPII), a także historyk Adam Chmielecki, Andrzej Gwiazda -  współtwórca NSZZ "S", prezes Radia Gdańsk, Michał Karnowski - publicysta i dziennikarz. Pozostali członkowie rady IDS to: Piotr Andrzejewski, Waldemar Bartosz, Bogdan Biś, historyk Sławomir Cenckiewicz, prof. Krzysztof Dybciak, dr Barbara Fedyszak - Radziejowska, związkowiec Roman Gałęzewski, Andrzej Gelberg, Adam Hlebowicz, Andrzej Kołodziej, ks. Ludwik Kowalski, prof. Stanisław Mikołajczak, Michał Ossowski, Barbara Popiełuszko - Matyszczyk, Andrzej Rozpłochowski, publicysta Piotr Semka, dr Marcin Stefaniak.

Ks. prof. Władysław Zuziak po przyjęciu powołania powiedział: " To jest duże wyzwanie dla mnie i wszystkich członków do tego, aby się skupić nad dziedzictwem Solidarności, które jest istotną częścią tego, o czym Jan Paweł II mówił: "Przejmijcie to dziedzictwo, któremu na imię Polska".

Instytut Dziedzictwa Solidarności (IDS) został powołany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz NSZZ "Solidarność" 31 sierpnia tego roku, w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.