Ks. Piotr Studnicki, pracownik naukowy UPJPII został kierownikiem Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

2 września br. w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie rozpoczeło działalność Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Delegatem jest prymas Polski abp Wojciech Polak. Zadaniem Biura jest wypracowanie systemu, który byłby godną odpowiedzią i konkretnym działaniem  Kościoła na problem wykorzystywania seksualnego. Od tamtej pory ks. Piotr Studnicki był p.o. szefa Biura organizując je w tym czasie. Przez ostatnie półtora roku był równiez koordynatorem medialnym Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.

Tym razem, obradujący w Warszawie w ostatnich dniach biskupi podjęli m.in. decyzje personalne dot. Biura. Oficjalnie kierował nim będzie właśnie ks. Piotr Studnicki, wspierając tym samym pracę księdza prymasa. Funkcję tę będzie pełnił co najmniej przez 5 lat.

Ks. Piotr Studnicki jest wykładowcą w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Rozmowa red. Marcina Przeciszewskiego (KAI) z ks. Piotrem Studnickim: