Ks. kanonik Andrzej Lichosyt, kanclerz UPJPII – obchodzi 30-lecie święceń kapłańskich. 35-lecie kapłaństwa świętuje ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor UPJPII

Ks. Andrzej Lichosyt przyjął święcenia kapłańskie 21 maja 1989 r. w Katedrze na Wawelu z rąk ks. Kardynała Franciszka Macharskiego w gronie 62 kolegów stanowiących zasadniczo rocznik seminaryjny św. Franciszka Salezego. Prymicje w Lipnicy Wielkiej odprawił tydzień później, 28 maja.
       Bezpośrednio po święceniach kapłańskich (na zdjęciu z mamą w otoczeniu  panien z wianka prymicyjnego) metropolita krakowski skierował Jubilata do pracy w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie. Ks. Andrzej pracował tam przez sześć lat. Tam też zastała go reorganizacja diecezji kościoła katolickiego w Polsce (1992) po której pracując w tej samej parafii stał się kapłanem diecezji sosnowieckiej.
       Z Byczyny został przeniesiony do centralnej parafii w Jaworznie, do parafii śś. Wojciecha i Katarzyny. Tam pracował do tej pory najdłużej (przez 9 lat). Wreszcie, przez ostatnie dwa lata w diecezji sosnowieckiej pracował w parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W 2006 r. inkardynowany ponownie do diecezji krakowskiej rozpoczął pracę w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie. Był vice-dyrektorem krakowskiej Caritas.
           W 2013 r. ks. kardynał Stanisław Dziwisz powołał go na stanowisko kanclerza Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ks. Kanclerz pełni także funkcję dyrektora Domu Księży w Krakowie przy ul. św. Marka 10 i administratora kościoła rektoralnego św. Marka Ewangelisty.
          Na obrazku prymicyjnym ks. Andrzej napisał: I nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie, które to słowa towarzyszą jubilatowi przez wszystkie lata kapłaństwa.

/źródło: parafia św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej (jubileusz 25-lecia kapłaństwa)/

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie jest to czas jubileuszy.

Jubileusz 30-lecia kapłaństwa, świętuje także JE ks. bp Janusz Mastalski.

35-lecie święceń obchodzi  – ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor UPJPII ds. rozwoju i polityki kadrowej.

Natomiast 25-lecie świętuje ks. dr hab. Dariusz Tabor CR, prof. UPJPII, dyrektor Instytutu Historii Sztuki i Kultury, kierownik Katedry Historii Sztuki Starożytnej i Średniowiecznej.

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dołącza się do wdzięczności za dar kapłaństwa, życząc dużo zdrowia, sił do stawiania czoła wyzwaniom, radości z realizacji zamierzeń, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

/zdjęcia: Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska, Marta Mastyło, UPJPII/