Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Jaką wybrać uczelnię? Biuro Promocji UPJPII na Targach Edukacyjnych w Nowym Sączu, Gdańsku, Kielcach

Sądeckie targi już tradycyjnie odbywały się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Wzięli w nich udział przedstawiciele uczelni m.in.z Nowego Sącza, Nowego Targu, Krakowa, Lublina, Rzeszowa. Młodzież z terenów powiatu nowosądeckiego oraz Nowego Sącza zapoznawała się z ofertami przygotowanymi przez uczelnie wyższe i szkoły policealne. Rozdawaliśmy młodym ludziom ulotki, gadżety, opowiadając o korzyściach ze studiowania właśnie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Pytali o wymagania, jakie należy spełnić, by dostać się na wybrany kierunek oraz o specyfikę studiowania na poszczególnych wydziałach UPJPII. Z naszej strony usłyszeli, jakie korzyści płyną ze studiowania na UPJPII w Krakowie.

Ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się dziennikarstwo. W tym przypadku otwarci, ciekawi świata młodzi ludzie zadawali mnóstwo pytań (z miejsca pojawiała się myśl - nadają się, by w przyszłości realizować się w tym zawodzie!), co w większości przypadków kończyło się na długich "pogawędkach".

Potencjalni studenci byli zainteresowani również naukami o rodzinie, pracą socjalną, turystyką religijną. Pytano o studia teologiczne oraz o kwestie związane ze studiowaniem na Wydziale Prawa Kanonicznego.

Zdarzyło się, że przedstawiciele innych, prezentujących się na targach uczelni, dopytywali o studia doktoranckie na UPJPII.

Potargowa refleksja? Młodzi Sądeczanie to cudowna młodzież! Każdy cieszyłby się z takich studentów w murach swojej uczelni.

Na zdjęciu: pisząca te słowa w przesympatycznym towarzystwie uczennic ze Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu.

 

 

 

 

W Nowym Sączu targi się zakończyły. Pracownicy Biura Promocji w tej chwili "walczą" o studentów, przedstawiając ofertę uczelni, w innych rejonach kraju kierownik Biura Krzysztof Mleczko w Gdańsku, a Justyna Kastelik w Kielcach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa dot. Targów Edukacyjnych w Gdańsku:

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/targi-akademia-2019-na-uniwersytecie-gdanskim-tysiace,5042907,artgal,t,id,tm.html