Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

"Bitwa o odpowiedzialność" – spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa 20 III 2019

ZAPROSZENIE:
Bitwa o odpowiedzialność jest codziennością każdego z nas meżczyzn. Odpowiedzialność jest tak naprawdę istotą męskości. Jesteśmy po to, by być odpowiedzialni. Za żonę, dzieci, ale przede wszystkim za siebie własne postawy i zachowania.
Bitwa ta rozgrywa się na dwóch frontach: z biernością i egoizmem.
Bierność to postawa wycofania odziedziczona po Adamie pierwszym z mężczyzn. Łatwo nam stanąć obok i przyglądać się, zaś trudniej zaryzykować stając w obronie tych, których Pan Bóg powierzył naszej trosce.
Egoizm to koncentracja na sobie. Gdy zapatrzymy się w lusto możemy łatwo zgubić punkt dojścia. Łatwo zapomnieć o Miłości, która odbija w nas naturę Boga wpisaną w akcie stowrzenia.
Jak daję sobie radę na tych dwóch frontach? Jak radzę sobie z sobą i swoimi skłonnościami?
Przyjdź, posłuchaj, przeżyj spotkanie ze Świadkiem!
 
---------------------------------------------

20 marca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. W marcu naszym gościem będzie abp Marek Jędraszewski. Podejmie ważny temat: "Bitwa o Odpowiedzialność".
Bądźcie z nami 20 marca na żywo, lub na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: Arcybiskup Marek Jędraszewski,
profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, arcybiskup metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski od 2014, przewodniczący Rady Naukowej KEP. członek Rady Stałej KEP, sekcji nauk filozoficznych, komisji wychowania katolickiego i wielu innych. Przewodniczący Komisji ds. katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupów Europy.
 

Środa 20 marca 2019

18:30 Msza św. w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie,
Kraków – Podgórze, ul.Zamoyskiego 2

Bitwa o Odpowiedzialność, to bitwa rozgrywana w każdym z nas. Nie bitwa na emocje, gdyż Odpowiedzialność jest postawą dojrzałości, decyzją porzucenia własnego egoizmu na rzecz zwrócenia się ku drugiej osobie, jej potrzebom i dobru. W spotkaniu poprowadzi nas abp Marek Jędraszewski. Zapraszamy!

Link do transmisji: https://youtu.be/DzPuIlpD4-A