23. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim 16–17 I 2020

Z zaproszenia Dyrektora Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII:

XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce przypada w piątek 17 stycznia i tego dnia o godz. 13.00 odbędzie się nabożeństwo z udziałem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego w kaplicy uniwersyteckiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 1, natomiast dzień wcześniej, w czwartek 16 stycznia o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 4 odbędzie się spotkanie z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza i Przewodniczącego krakowskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Tadeusza Jakubowicza, którego tematem przewodnim będzie hasło tegorocznego Dnia Judaizmu: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8).

ks. prof. Łukasz Kamykowski

Wydarzenia centralne

• 16 stycznia (czwartek) 18:00
    Aula bł. Jakuba Strzemię, ul. Franciszkańska 4