Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

„Szlak Maryjny jako jeden z czynników rozwoju ruchu pielgrzymkowego i turystycznego na obszarze południowej Polski i Słowacji” - warsztaty tematyczne 15 V i 12 VI 2018

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na warsztaty tematyczne przeznaczone dla przedstawicieli branży turystycznej, zatytułowane: „Szlak Maryjny jako jeden z czynników rozwoju ruchu pielgrzymkowego i turystycznego na obszarze południowej Polski i Słowacji”.

Instytut jest jednym z partnerów projektu „Szlak Maryjny - Światło ze Wschodu” realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich miejscach kultu Maryjnego. W ramach projektu Instytut realizuje między innymi liczne przedsięwzięcia, w tym panoramy wirtualne wykonane w nowoczesnych technologiach multimedialnych  www.szlak.maryjny.pl, publikacje na stronach internetowych www.interreg.maryjny.pl, wydawnictwa w formie elektronicznej i drukowanej oraz szereg towarzyszących im wydarzeń promujących sanktuaria Maryjne.

Jednym z działań wpisujących się w powyższe zamierzenia jest cykl warsztatów planowanych w dniach 15 maja oraz 12 czerwca 2018 r. (dwa razy ten sam cykl warsztatowy) pod tytułem „Szlak Maryjny jako jeden z czynników rozwoju ruchu pielgrzymkowego i turystycznego na obszarze południowej Polski i Słowacji”. Warsztaty adresowane są do środowisk turystycznych, oraz studentów kierunków turystycznych i pokrewnych. Po warsztatach zaplanowane jest zwiedzanie Sanktuarium Jana Pawła II lub wizyta na wystawie dotyczącej Całunu Turyńskiego.

Miejsce warsztatów: Biała Sala na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie, ul. Totus Tuus 30.

Udziału można zgłosić poprzez kartę zgłoszenia (w załączniku) lub bezpośrednio w wiadomości e-mail na adres: barbara.munk@idmjp2.pl 

Poszczególne warsztaty poprowadzą pracownicy naukowi Zespołu Geografii Religii w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: dr. hab. Izabela Sołjan, dr hab. Elżbieta Bilska-Wodecka oraz Grzegorz Żurek, kierownik ds. Sanktuarium w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, wiceprezes Fundacji "Europejska Perła Baroku".